fbpx
Plzeňský kraj

Z Modravy na Březník a k pramenům Teplé Vltavy

 

Do Modravy jsme se z Bučiny dostali přestupní zelenou linkou autobusu, někdy i s možností přepravy kola. Jsou to prázdninové autobusové spoje, které propojují různá známá místa na Šumavě a to za pár kaček. Nic není tedy jednoduší, než těchto služeb využít a bez automobilu se dostat na místa vzdálená. Vracíme se tedy pěšky z Modravy a směřujeme nejprve do krásného koutu Šumavy, do Březníku a dále přes Černou horu až k prameni Vltavy a zpět na základnu do Bučiny. I když pěkné cesty vedou často po hranici I. zóny národního parku, všude nalézáme pozůstatky po řádění kůrovce s torzy suchých stromů. I taková je Šumava a můžeme jí jen přát, aby se z této přírodní katastrofy co nejdříve vzpamatovala a dělala radost všem, kteří jí v míru přijdou navštívit a užít si její nenapodobitelné kouzlo. To vám přeje TuGu

Kde 

Okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Modravy po zelené turistické značce na Březník. Na Březníku přejdeme na modrou, po které dojdeme k rozcestníku Na Ztraceném. Zde odbočíme vpravo na žlutou. Tato značka nás propojí s červenou. Červená značka nás dovede až na Bučinu, jen s malou odbočkou v závěru cesty po modré k pramenu Vltavy.

Jak daleko

20 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou 

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.