fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Hrad a zámek Potštejn

Když jsme se rozhodovali, kam vyrazíme z Litomyšle, upoutalo nás místo nedaleké, a to obec Potštejn s hradem na kopci a zámkem téhož jména v údolí. A to jsme netušili, že je toho zde ještě více. Zámek měl už zavřeno, ale park byl přístupný a vyzýval k malé procházce. Hrad byl přístupný s průvodcem, toho jsme využili, a tak se seznámili s jeho zajímavou historií. Po prohlídce hradu jsme pak sešli do údolí říčky Divoká Orlice, která nás dovedla až k místnímu pivovaru „Clock“. Tady jsme ochutnali netradiční piva.  Prostě všude to žije a všude se něco děje. Tak žijte, to vám přeje TuGu.

Tip: Nedaleko od Potštejna se nachází Lhoty u Potštejna s unikátním poutním místem Homole (viz fotogalerie).

Kde

Okres Rychnov nad Kněžnou, kraj Královéhradecký, Česko

Kudy, kam, co

Od zámku Potštejn po modré turistické značce do mírného kopce až na hrad Potštejn. Po prohlídce hradu zpět po modré až k odbočce na žlutou. Po žluté z kopce k řece a zde po zelené po proudu zpět do obce Potštejn k zámku.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.