fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Lovoš je Lovoš

Nad Lovosicemi, na samém okraji Českého středohoří, nachází se skvost této oblasti, zdaleka viditelný vrch Lovoš (570 m n. m.). I přes nevelkou nadmořskou výšku je z něho vidět hodně daleko do vnitrozemí Česka i na celé České středohoří s jeho typickými kopečky, které se až nápadně podobají vyhaslým sopkám. Na vrchol vede velice kvalitní lesní cesta nejen pro turisty, ale i pro zásobování zdejší občerstvovny, ve které bylo až překvapivě plno. A není divu, vždyť Lovoš je prostě Lovoš a kdo zde nebyl, ten o mnoho přišel. Tak neváhejte a až budete mít chvilku času, vydejte se pokořit tuto jedinečnou dominantu. Je to sice trochu stoupáček, ale za tu námahu to určitě stojí. TuGu

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Oparna od rozcestníku Oparno-bus po modré značce až na vrchol Lovoše. Dolů pak po zelené, kousíček po Naučné stezce Lovoš, pak modrou a dále po žluté turistické značce až do Oparenského údolí k rozcestníku. Zde odbočíme vlevo a po zelené přes zříceninu hradu Oparno (dále neznačeno) až do výchozího bodu putování – Oparno-bus.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Lovoš je Lovoš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.