fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Krásnou strání okolo Vonoklas

V nedělním odpoledni se turistický gurmán vydal na krátkou procházku po hřebenech kopců mezi Vonoklasy a Karlíkem. Pro někoho i po nově objevené značené turistické stezce. Pěkné předjarní únorové počasí přilákalo do této oblasti mnoho našinců, kteří se na rozpálené stráni přišli porozhlédnout po širém kraji a nastavili své bledé tváře prvním teplým paprskům slunce. V Karlickém údolí už tolik tepla nebylo, ale i přesto se zde v lesích začali objevovat první poslové přicházejícího jara v podobě talovínu a sněženek. Na konci našeho putování pak nacházíme v zastíněné stráni pod Vonoklasy zbytky sněhu. I tak může vypadat předjarní příroda. Za tip na výlet chci poděkovat Petře a Samovi. Hodně pěkných tipů od přátel vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Vonoklas u samoobsluhy po zelené značce směrem k rozcestníkům Krásná stráň a Krásná stráň sedlo. Dále pak do Karlíka, Karlickou ulicí (neznačeno) až na červenou turistickou značku. Ta nás dovede zpět do Vonoklas, místa dnešního startu.

Jak daleko

4,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.