fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Voděradskými bučinami

 

Nenáročná, rovinatá a turisticky známá je cesta Voděradskými bučinami, po které jsme se dnes vydali. Vysoké a mohutné duby nasvědčují, že zde rostou už drahnou chvíli a tak přispívají k jedinečnosti tohoto místa. I cesta zpět údolím, okolo kaskády jevanských rybníků s názvy Švýcar, Ján, Vyžlovský rybník a Pařez, dala dnešnímu putování tu pravou turistickou pohodu. Pěkné putování po vlastech českých vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-východ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z obce Louňovice od kamenického skanzenu po modré turistické značce směrem k Jevanskému rybníku a naučné stezce Voděradské bučiny. Je zde možné i parkování.  Po cestě můžeme odbočit k bezejmennému jezírku a k bývalému lomu Kaménka. Dále pak pokračujeme k Lenhartově desce, kde modrá značka přichází na červenou. Po ní se dále vydáme až téměř zpět do Louňovic k místu startu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.