fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Loukami na zříceninu hradu Hartenštejn

 

Chcete vidět krajinu plnou kvetoucích luk a pastvin, rybníků i lesů? Právě pro vás je určen tento jedinečný výlet. Klid a mír, bzukot včel a hmyzu, jen občas narušovaný zpěvem ptactva, to je typické pro oblast okolo Skoků a Žlutic v Karlovarském kraji. Mírně zvlněná krajina plná klidu, ideální pro pěší nenáročné výletničení i jízdu na kolech s řadou romantických výhledů i zastavení v lesích nebo u rybníků. Každý si zde může najít to své, co od pěkného výletu čeká. Tak ať vám toulání českou krajinou přináší jen to pěkné, to vám přeje TuGu.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Údrč jdeme po červené značce až na silnici Toužimskou. Pak po asi 300 metrech odbočíme vlevo a vydáme se cestou až k pomníku obětem 1. světové války na návrší Velký Bühl. Z návrší pak pokračujeme novou alejí na červenou značku a po ní doputujeme až na zříceninu hradu Hartenštejn s vyhlídkovou věží. Pro cestu zpět využijeme opět červenou značku, po které projdeme skrz město Bochov. Ulicí Pražskou však budeme pokračovat rovně až k odbočce před benzínovou pumpou. Tam se vydáme napravo a polními neznačenými cestami dle přiložené mapy dojdeme až zpět do obce Údrč, odkud jsme dnes vyráželi.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, na kole

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.