fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Naučná stezka Pernštejnskými rybníky

Kdo hledá pohodu jako u jihočeských rybníků, může zavítat právě sem, kousek od Pardubic – do Lázní Bohdaneč. Tudy protéká Opatovický kanál, který napájí soustavu rybníků plných vodního ptactva, obojživelníků a ryb. Krajinou prochází naučná stezka, kterou jsme dnes s TuGu navštívili a kterou vám mohu vřele doporučit. Pěkné výlety po známé i méně známé krajině přeje TuGu.

Kde

Okres Pardubice, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po malém a inspirativním zastavení na Masarykově náměstí v centru Lázní Bohdaneč se vydáváme autem až k soše sv. Jana Nepomuckého. Zde zaparkujeme a odtud vycházíme pěšky po Naučné stezce Bohdanečský rybník a rybník Matka. Po ní jdeme až na hráz Bohdanečského rybníka a dále k ornitologické rozhledně.  Pak se vrátíme zpět k soše svatého a pokračujeme po zelené značce podél Opatovického kanálu a dále až k rozcestníku Rozhrna–rybník. Tady začíná Naučná stezka Pernštejnskými rybníky. Celý vzniklý okruh projdeme, až se vrátíme zpět k rozcestníku a pak po zelené zpět do místa dnešního startu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, dalekohled

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.