fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Ještěd v bílém

 

Nad krajinou ční maják viditelný zdáli. Je to vysílací věž a hotel, Ještěd. Místo, kam se dá vyrazit po celý rok a když je dobré počasí, jste odměněni řadou nezapomenutelných výhledu do širokého okolí. Nám počasí opravdu přálo, a i když zbytek naší země zahaloval inversní ráz počasí, zde byl krásný slunečný zimní den. Teplota hluboko pod nulou a všude bělostný sníh, který zabalil vše, co mu přišlo do cesty. Byla to taková pohádková zima, kterou jen tak někde a někdy neuvidíte. Samé pěkné zimní zážitky v přírodě i ve městech vám přeje TuGu.

Kde

Liberec, okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze stanice lanovky Liberec – Horní Hanychov lanovkou až na vrchol Ještědu. Zde po červené sejdeme na Pláně pod Ještědem. Tady odbočíme a po žluté značce se vydáme směrem Výpřež.  Dále pak pokračujeme až k rozcestníku Dvořákův kříž, kde žlutá navazuje na modrou, po které dorazíme až do výchozího bodu Horní Hanychov. Po žluté cestě můžeme též odbočit na vyhlídky Červený kámen a Kamenná vrata.

Jak daleko

10km vycházkový okruh s využitím lanovky

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista, sněžnice, nesmeky

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.