fbpx

Českým Švýcarskem na Pravčickou bránu

 

Počasí bylo opravdu luxusní, jasno, teplota do 22°C a mírný vítr. Cesta na Pravčickou bránu bývá jedna z nejnavštěvovanějších.  A tak tu můžeme potkat jak turisty z Čech, tak i ze zahraničí. Ti obdivují opravdu vysoké pískovcové stěny a samozřejmě unikátní pískovcovou skalní bránu. Je to ojedinělý skalní útvar na našem území. Trochu neuvěřitelně působí výletní zámeček Sokolí hnízdo s restaurací. Okolo brány pak vedou po skalních sloupech schodiště s řadou vyhlídek po okolí. Cestou zpět po žluté a zelené turistické značce ruch lidiček trochu opadne.  A tak můžeme konečně v klidu vychutnávat klid lesů, luk a pískovcových skal.  A kdo ještě nebyl na Pravčické bráně, určitě by si tento unikátní výlet neměl nechat ujít.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Mezní Louky po červené turistické značce směrem na Pravčickou bránu a rozcestník Tři prameny, zde přejít na žlutou směr Mezná. Tady se žlutá napojí na zelenou a ta nás dovede zpět na Mezní Louku.

Jak daleko

12,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.