fbpx

Čertovy hlavy

 

Původně jsme zamýšleli podniknout tento výlet  před Mikulášem, aby to se svátkem tak nějak ladilo. Nakonec vyrážíme o týden později. Počasí bylo tak typické pro toto roční období. Teploty kolem nuly, zataženo a vlhko. Po lesích na trase výletu jsou rozsety reliéfní sochy v pískovcích od sochaře Václava Levého. Sochy trpí lidskou i přírodní opotřebovaností. Za pozornost stojí i zámek Liběchov (bohužel nepřístupný), okolní budovy i zámecký park . Zajímavý je také údolím se vlnící potok Liběchovka a přímo v Liběchově sádky ryb, využívající právě tohoto toku. Další zajímavosti jistě objevíte i sami, stačí vyrazit. Snad se někde a někdy potkáme, to by si přál TuGu.

Kde

Okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po prohlídce zámeckého parku v Liběchově vyrazíme po modré turistické značce směrem na Želízy. Kopírujeme okruh V. Levého, který nás po 11,5 km dovede zpět do Liběchova.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista. S sebou nezapomenout teplé rukavice a čepici.

 

Sdílejte tento článek

3 komentáře: „Čertovy hlavy

  • 19 prosince, 2018 (4:28 pm)
   Trvalý odkaz

   Dana s námi nechodí, je to pro ní velice náročné.

   Reagovat
 • 19 listopadu, 2019 (8:03 am)
  Trvalý odkaz

  Bylo to super, moc děkujeme za tip! TuGu je fakt super :-)! Těšíme se na další tipy…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.