fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Královský advent na hradě Křivoklát

Je čas předvánoční a my hledáme místo, jak k adventnímu rozjímání, tak ke krátké procházce přírodou. Nakonec padl náš výběr na hrad Křivoklát a do jeho okolí. Advent na Křivoklátu má svou tradici a kouzlo a je hojně navštěvován. Nejsou to jen stánky s nejrůznějšími drobnostmi a občerstvením, ale i kulturní program týkající se vánočních zvyklostí. Když jsme se nabažili předvánočního shonu a zahřáli se vánočním punčem, vyrazili jsme na malou okružní procházku vyhlídkami a lesy v okolí hradu. A pokud by vám byla z našeho příspěvku zima, přikládám recept na ovocný svařák zde.

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště nad hradem Křivoklát po žluté značce až do údolí a k odbočce na Školní NS Křivoklát. Po této NS jdeme údolím do kopce, kde asi po 200 metrech odbočíme vpravo a vystoupáme na vyhlídku Na Hřebínku neznačenou stezkou. Z vyhlídky pak pokračujeme lesem opět neznačenou lesní cestou až na červenou turistickou značku. Tou se vrátíme zpět na parkoviště nad hradem.

Jak daleko

4,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.