fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Okolo Bukovce a Jizerky

 

Asi nejkrásnější částí Jizerských hor je pro mě osada Jizerka. Osamělá leží v samém srdci hor a je kotlinou uprostřed nevysokých kopců. Celou oblastí se pak líně vine říčka Jizerka, která na východě opouští náhorní plošinu. Zprudka se pak mezi balvany vlévá do řeky Jizery. Nad tím vším se tyčí čedičový kopec Bukovec s řadou neopakovatelných výhledů do okolní krajiny. Osamělou osadou se táhne hojně využívaná cyklistická Jizerská cesta. My byli ubytování v historii oplývající a zrekonstruované tzv. Pyramidě s výhledem na okolní louky a lesy. A když vám vyjde počasí, můžete zde pozorovat světelným smogem nezasaženou hvězdnou oblohu, což se nám bohužel nepoštěstilo. I tak se určitě jedná o jedno z nejkrásnějších přírodních míst. Přeji všem pěkné prázdniny a dny dovolené. TuGu

Kde

Okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Jizerka – Mořina po červené značce a dále NS Tři iseriny až ke Karlovskému mostu (zde je možné pokračovat do osady na Polské straně Orle). My se však vracíme po žluté značce podél bouřící Jizerky zpět do osady. Zde se napojíme opět na naučnou stezku Tři iseriny a tu dokončíme až k rozcestníku Borkoviště. Zpět na parkoviště se můžeme vrátit po asfaltové Jizerské silnici.

Jak daleko

7,9 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.