fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Divokou Šárkou

  

Údolí skal, mnoha výhledů a zajímavých okrajových částí Prahy. To je červená turistická značka, po které jsme se dnes vydali a která se táhne nad Šáreckým údolím a postupně klesá až na jeho dno, aby opět vystoupala na Hanspaulku a Babu a pak opět klesla téměř až k Vltavě. Odtud jsme se tramvají vrátili zpět do zastávky Divoká Šárka, místa našeho startu. Cestou potkáváme řadu běžců, pejskařů a cizinců, kteří tráví nedělní odpoledne, tak jako my, putováním zimní přírodou. A jak pevně věřím, tak se nenecháte zahanbit a alespoň pomyslně příští víkend vyrazíte s námi na objevné výpravy naší krajinou. S přáním přátelských setkání na cestách, TuGu.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z turistického rozcestníku Dolní Liboc – MHD (tramvajová zastávka Divoká Šárka; parkoviště u McDonaldu) po červené turistické značce až do místa, kde cesta odbočuje do oblasti Baba. Zde ulicí Paťanka, neznačeně až na tramvajovou zastávku Nádraží Podbaba. Tady můžeme využít tramvajové dopravy a dojet zpět do místa startu, zastávky Divoká Šárka.

Jak daleko

9 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.