fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Cyklovýlet z Bučiny na Knížecí Pláně a do Borové Lady

 

Z odlehlého místa Bučina, kam v létě jezdí jen pravidelná autobusová linka z Kvildy, sjíždíme na kolech z prudkého kopce tou pravou šumavskou přírodou, směrem na Knížecí pláně. Smíšené lesy a remízky střídají rozlehlé pastviny, podmáčené louky, rašeliniště a kamenné zíďky. Asfaltka střídá lesní cestu a lesní cesta státní silnici a ta zase lesní cestu a asfaltku. Terén je kopcovitý, což je pro nás na klasických kolech zdrcující a do toho všeho se střídá počasí. Když propoceni ze slunečních paprsků vyjedeme na kopec, přižene se chladivý vítr. Konečně dorážíme do kouzelného místa, v bývalém hraničním pásmu, do Bučiny a hotelu Alpská vyhlídka, kde jsme tentokrát ubytováni. Jsme vyčerpání, i když délka výletu na kolech nepřesáhla 25 km. Po jednom alkoholickém nápoji už hledáme útulnost našeho pokoje k odpočinku. Po řádném odpočinku se jdeme navečeřet a čekat, že se za okny restaurace objeví tolik očekávané alpské hřebeny. No nic, počasí ukázalo nevlídnou tvář a na obloze jsou mračna. Tak snad zítra. Dobrou noc gurmáni turistiky, dobrou…

Kde

Okres Prachatice, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Bučiny po modré na Knížecí pláně zde odbočit vlevo směrem Borová Lada – cyklostezka 1040. Z Borové Lady pak na Svinnou Ladu a chodníkem na Chalupskou slať. Odtud zpět až k odbočce na cyklostezku Vlasatá. Po ní dojedeme až na rozcestí cyklostezkou Bučinská 331 a po ní se můžeme vrátit zpět až na Bučinu.

Jak daleko

25 km výletní okruh na kole

Pro koho a co s sebou

Cyklista

Tip na ubytování e-pobyty.cz 

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.