fbpx

Cestou necestou na Oblík

Ani nepříznivé počasí nás neodradilo od úmyslu vydat se do Českého středohoří na „bájný“ vrch Oblík. Ještě před tím, než jsme dorazili k výchozímu místu, udělali jsme si řadu zajímavých zastávek. Památník Antonína Dvořáka a kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlonicích. A pak Peruc, místo by dalo na samostatný příspěvek. Pár obrázků je v galerii. A už přijíždíme k Oblíku a k výchozímu místu – Mnichovu. Na Oblík prostě z Mnichova. Cesta vede do prudkého kopce až na vrchol s rozhledem prakticky po celé naší zemičce. Je zde malá meteorologická stanice a místo energetického bodu v podobě uměleckého díla. A i když počasí příliš nepřálo a foukal silný vítr, byl to hluboký zážitek, který přeji všem turistickým gurmánům.

Kde

okres Most, kraj Ústecký, Česko

Kudy, kam, co

Z obce Mnichov po zelené turistické značce směr Louny. Po překonání vrcholu a sestoupení na úpatí kopce z druhé strany, odbočíme vpravo po neznačené cestě, která by nás dovedla až na hlavní silnici č. 28. Po ní jdeme jen asi 400 m a pak odbočíme vpravo a bloudíme po neznačených stezkách a snažíme se vrátit zpět do Mnichova. Cesty tu původně byly, ale časem zarostly křovinami.  V poslední době jsou znovu prořezávány, a tak se i nám podařilo po chvíli bloudění dorazit až do našeho výchozího bodu.

Jak daleko

4,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.