fbpx

Na vrcholy Boreč, Holý vrch a Košťál

Za geologickou zajímavostí jsme vyrazili do Českého středohoří. Dýmající vrch Boreč stojí jistě za zhlédnutí a láká nejednoho turistu. A tak jsme na vrchu nebyli sami. Efekt teplých výdechů z jam na temeni vrcholu byl za chladného počasí viditelný pro každého z návštěvníků. My jsme ale chtěli poznat ještě další z dominant Českého středohoří, a to zříceninu hradu Košťálov. Zklamáni jsme rozhodně nebyli. Dobré počasí, zajímavé místo a ty nádherné a nezapomenutelné výhledy, to bylo vyvrcholení našeho dnešního putování po České kotlině, na které vás zve TuGu.

 

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko


Kudy, kam, co                        

Z Režného Újezdu po naučné stezce na vrchol Boreč. Po prohlídce ledových jam pak sestupujeme zpět po naučné stezce, až narazíme na zelenou. Po ní se vydáme do obce Boreč.  Zde se napojíme na žlutou, po které dojdeme až k malé neznačené odbočce na Holý vrch. Z Holého vrchu se vrátíme zpět na žlutou značku a pokračujeme dále až k rozcestníku Nad Sutomí. Tam odbočíme doleva, až dojdeme pod vrchol Košťálov. Tady zahneme vpravo a vrchol s překrásným rozhledem zdoláme. Pak se vrátíme zpět na červenou, která se zde připojuje na zelenou. Po ní putujeme asi 130 metrů a pak odbočíme doleva a po cyklistické trase 25 dojdeme opět do obce Boreč. Tady se napojíme na žlutou a ta nás dovede zpět do místa startu – do Režného Újezdu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.