fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Botanická zahrada Teplice a okolo Kostomlat

 

Je zima, nevlídno a my přemýšlíme kam vyrazit za teplem. Za teplem do Teplic přímo do skleníku místní botanické zahrady. Ta teplem jen srší a ještě oko znalce potěší svěží zelení. No a když už jsme toho oteplování měli dost, vyrážíme autem na doporučení milé slečny z infocentra do Kostomlat pod Milešovkou. Odtud zdoláváme desetikilometrovou okružní trasu sněhem pokrytou krajinou Českého středohoří přes zříceninu hradu Kostomlaty. Krásný zážitek ještě podtrhl západ slunce nad Radovesickou výsypkou a vrchem Bořeň. Domů pak přijíždíme až za tmy a talíř teplé polévky přijde k chuti. Recept na polévku naleznete zde.

Kde

Okres Teplice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště v Kostomlatech pod Milešovkou po zelené značce až k přístřešku pod hradem Kostomlaty. Tady se napojíme na NS Březina (Kostomlaty), kterou dojdeme na modrou značku. Po modré jdeme dál směrem Lukov. V Lukově modrá končí a my budeme pokračovat po červené až k rozcestníku Štěpánov. Zde začíná žlutá turistická značka a ta nás dovede zpět do Kostomlat pod Milešovkou.

Jak daleko

10,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.