fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Selinerovou stezkou bahnem a zase bahnem

 

Nikdy člověk netuší, co ho při výletničení a putování čeká. Někdy jsou to příjemné, někdy méně příjemné a někdy dokonce i velmi nepříjemné zážitky. Tak tomu bylo i v tomto případě, kdy nás překvapila vysloveně neschůdná a rozbahněná několikakilometrová cesta, která vznikla po deštivém počasí a právě probíhající těžbě dřeva. Plán a směr cesty jsme museli několikrát změnit a nakonec jsme zvolili bezpečnou asfaltku. Brázdy bahna totiž někde tvořily i přes půl metru a nedalo se jimi projít ani jim vyhnout. Za normálních okolností by bylo údolí i romantické, ale takto to byl asi největší propadák roku. Ještě, že jsme měli domácí datlové raw tyčinky plné energie sbalené na tak náročnou cestu. Příště doufejme, budeme mít lepší podmínky pro putování českou krajinou. Když se vám právě nedaří, nezoufejte, příště bude jistě lépe, vždyť právě přichází jaro.

Kde

Okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Katusice, Trnová po zelené turistické značce jdeme k rozcestníku Suchý mlýn. Zde odbočíme vlevo, až dojdeme do obce Nosálov. Tady se napojíme krátce na modrou a pak po silnici 273 směrem na Lobeč. Po krátké době silnici opustíme, abychom pokračovali polní cestou do Doubravice a z Doubravice silnicí zpět do Trnové.

Jak daleko

16,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.