fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ze Zásmuků Vlčím dolem

Krajinou stébelnaté ruly a na doporučení Michala jsme se vydali Vlčím dolem podél potoka Výrovka ze Zásmuk až do Toušic. Cesta byla nenáročná, klidná, vedená většinou údolím obklopeným skalisky. Asi nejzajímavější na trase jsou dva kamenné barokní mosty a Toušické prahy, peřeje na Výrovce. Po cestě nám notně vyhládlo a doma na nás čekala pochoutka v podobě špenátových lasagní s bešamelem. Recept na tuto zaručenou dobrotu, kterou mohu vřele doporučit, naleznete zde.

Kde

Okres Kolín, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Zásmuk od rozcestníku Zásmuky – nám. Po žluté až k Toušickému mostu. Historický kamenný most překonáme a neznačenou cestou se vrátíme podél potoka Výrovka až opět na žlutou. Jakmile žlutá překoná hranici Zásmucké Bažantnice, napojíme se na NS stezku, která nás dovede zpět na žlutou a na náměstí Zásmuky do místa startu.

Jak daleko

10,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.