fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Zámek Stekník se zahradou růží a slavíků

V mírně zvlněné až rovinaté krajině chmelnic, kousek od Žatce na malém kopečku, nalézá se barokní zámeček Stekník. Pod zámkem jsou travnaté terasy osázené růžemi a středem těchto teras vede mohutné schodiště. V podvečerním tichu je pak možné v zahradách slýchat zpěv slavíka, jak nás láskyplně informovala paní kastelánka tohoto státního zámku. Nejbližší okolí není příliš turisticky zajímavé, ale i tak jsme se prošli okolo chmelnic a bunkrů z doby před druhou světovou válkou a udělali nevelký 4kilometrový okruh, který vedl údolím a okolím řeky Ohře. Tady všude se na polích liánovitě pne a je uměle zkrápěn vodou z Ohře, dozajista ten nejlepší chmel na světě, žatecký červeňák. A pokud máte rádi růže, chmel a pivo, měli byste tento kraj navštívit a případně se i zastavit v nedalekém Žatci. Pokud růže už odkvetly a vy je prostě nestihli, můžete si chuť spravit receptem na narozeninový dort s růžemi. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z návsi obce Stekník (kde je možné parkování a je hned vedle zámku) vyrazíme po modré značce místního značení (Za příběhem chmele). Značka nás po cca 4kilometrech dovede zpět do obce a na náves.

Jak daleko

4,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.