fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Zámek Kozel a okolí

Jeli jsme za lepším počasím a nevyplatilo se. Škoda, pokaždé se prostě nezadaří a na zámek Kozel a jeho park určitě doporučuji pěkné počasí. Myslím, že ani zřícenina hradu Lopata a vyhlídka na Mariině skále nás nepřesvědčila, že to byl ten nejlepší nápad. I tak jsme se báječně prošli a zdolali pár kilometrů pro zdraví naší krajinou, vždyť prázdninové měsíce právě začínají a vy pravidelní čtenáři se už můžete těšit na nové tipy, které pro vás již nyní usilovně připravuji. A když už jsme na Kozlu, přikládám něco málo z jehněčiny zde.

Kde

Okres Plzeň- město, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště zámku Kozel a po případné prohlídce zámku i parku vyrážíme po modré značce od rozcestníku Kozel – rybník směr zřícenina hradu Lopata. Z Lopaty se vrátíme zpět na žlutou značku, po které dojdeme k Mariině vyhlídce na stejnojmenné skále. Zde je pak i několik možností k návratu na parkoviště. My zvolili zpět po žluté až k Neslívskému rybníku. Tady se žlutá setkává se zelenou a tou jsme se vrátili zpět téměř až na parkoviště u zámku Kozel.

Jak daleko

11,9 km vycházkový polo okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.