fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Zámeckým parkem na Sychrově

 

V úvodníku k příspěvku hodnotím dosti často zcela subjektivně pocity po prožitém výletu. Na Sychrově jak již název napovídá, nemusí počasí vždy přát. Naštěstí tentokrát docela přálo, i když teplota nepřesáhla 10 stupňů. V parku je otevřena v budově Oranžérie nově zrekonstruovaná kavárna, kde se můžete zahřát i občerstvit. Odtud je pak pěkný výhled do parku i na zámek. Celý areál patří k jednomu z našich dendrologicky nejzajímavějších parků, které u nás můžete navštívit a shlédnout. Je zde i řada exotických dřevin z ciziny. A kdo je šikovný jako my a přijede ve vhodnou dobu, může si nasbírat vynikající jedlé kaštany a připravit delikátní dobrůtku. Recept naleznete zde. Tak neváhejte a vzhůru na Sychrov. Šťastnou cestu vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Auto můžeme nechat na parkovišti před zámkem. Po prohlídce parku a případně i zámku se vydáme NS Lesní putování s Kamilem Rohanem. Ta se v údolí napojí na modrou značku, po které se dostaneme do obce Radostín. Ještě malý neznačený kousek a dostaneme se až na červenou. Po červené se vrátíme zpět na parkoviště před zámek Sychrov.

Jak daleko

5,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.