fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Zahrady v okolí Pražského hradu

Tento příspěvek vznikl na dvě etapy – na podzim a pak letos v květnu, kdy jsme za výjimečně krásného jarního počasí vyrazili do nově otevřené zahrady Na valech. Naše cesta po zahradách však započala nejprve prohlídkou Královské zahrady. Dále jsme pěšky pokračovali přes hradní nádvoří, přišli jsme Jiřskou uličkou do již zmíněné zahrady Na valech a pak pokračovali po Starých zámeckých schodech, kde jsme prošli nenápadným horním vchodem do Malé a Velké Fürstenberské zahrady. Tou procházíme dolů do města, až na Valdštejnskou ulici, která nás zavede do Malé a Velké Pálffyovské zahrady. Pokud budete mít chuť a energii, je zde na dohled ještě Valdštejnská zahrada. Myslím, že kdo má zahrady rád, nebude litovat, vždyť každý tento kout je svým způsobem jedinečný. Dalším pozitivem bude jistě i fakt, že v zahradách naleznete klid. V těch pod Hradem jsou také kouzelné výhledy a objevíte místa, o kterých možná nejeden obyvatel Prahy nemá ani potuchy. A protože je chřestové období, nabízím jeden rychlý báječný recept na jeho přípravu – zde.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Tentokrát vás chci odkázat na přiloženou mapu a stručný popis trasy najdete v úvodu tohoto příspěvku.  Šťastnou cestu Prahou přeje TuGu.

Jak daleko

Cca 5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.