fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Zahrady a parky Prahy – Prosek a Prosecké skály

Tentokrát využíváme naučnou stezku MČ Praha 9, která kopíruje žlutou turistickou značku, aby nás provedla těmi nejzajímavějšími místy sídliště Prosek a jeho okolí. Asi největší překvapení nás čekalo v parku Přátelství mezi panelovými komplexy obytných domů. Cituji z webu Blesk.cz. „Park Přátelství vznikal podle návrhu architekta Otakara Kuči v letech 1976 až 1983. Je bezmála půl kilometru dlouhý. Oproti jiným rozsáhlým parkům je výjimečný originálním specifickým vodním dílem, které se skládá z různých rybníčků, kaskád nebo fontány. V roce 2008 byl park kompletně rekonstruován a dodnes žije bohatým kulturním a odpočinkovým životem“.  Ještě doplním, že se jedná o park v anglickém stylu, který jistě stojí za zhlédnutí. Pěkné zážitky ať už putujete parkem, zahradou, nebo jen tak městem či přírodou přeje TuGu.

 

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Starý Prosek, kde je také možné zaparkovat, se vydáme po žluté turistické značce až k ulici Hejnická. Zde odbočit doprava a ulicí Na Stráži až na modrou. Po modré dojdeme k bobové dráze, kde odbočíme doleva a Proseckou ulicí dojdeme na žlutou, která nás neomylně dovede zpět na místo startu, k rozcestníku Starý Prosek.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.