fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Za sysly a ještě dál

Je to o vztahu mezi člověkem a malým zvířátkem zvaným sysel. Takový vztah a těsnou soudržnost vyvolanou úplatností zvířat, můžete na vlastní oči spatřit na syslí loučce na okraji Mladé Boleslavi, kam nás dnes naše kroky zavedly. Na louce si určitě každý najdete svoje místo a pak stačí být trpělivý a možná i pomůže i nějaká ta dobrota v podobě mrkvičky, nebo suchého krmení pro králíky, nebo křečky. A když už jsme si se syslíky užili, vyrážíme na okružní cestu údolím Jizery přes nedalekou zříceninu Zvířetice a Michalovice zpět do Mladé Boleslavi. Určitě to stojí za to. Sysel je převážně denní tvor a přes zimní období hibernuje, tak zvolte pro cestu ten pravý čas. Jako bonus přikládám recept na vepřovou panenku s hořčičným dresingem zde.

Kde

Okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště nad řekou Jizerou po žluté značce k rozcestníku Radouč – zahrádky. Zde odbočit vlevo a po modré značce s malou odbočkou na syslí louku (syslí kolonii) až k rozcestníku Debř – Radouč. Tady se napojíme na žlutou značku, po které dojdeme k dalšímu rozcestníku Josefův Důl. Zde vede červená, po které se vydáme i my údolím Jizery směrem Bakov nad Jizerou. Po cestě narazíme asi po 3,1 km na lávku přes Jizeru. Tou se vydáme a po louce a neznačené stezce směrem zřícenina Zvířetice dojdeme až na modrou turistickou značku. Ta nás zavede ke zřícenině Zvířetice a dále k rozcestníku Bítouchov. Tady se napojíme na zelenou a po ní dojdeme na rozcestník Debř – přejezd. Z rozcestníku vede také červená a tou jdeme až k do Michalovic k rozcestníku. Zde navštívíme na kopci zříceninu hradu Michalovice (pozor na otevírací dobu). Zpět na parkoviště pak vede žlutá turistická značka.

Jak daleko

16,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista, dalekohled

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.