fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Za kandíkem okolo Medníku

Za pěkného počasí vyrážíme na dlouho plánovaný výlet na Medník. Snažíme se tady najít vzácnou a jedinečnou rostlinu kvetoucí brzy zjara, kandík psí zub. Kvete, jak tvrdí moje manželka, v době, kdy rozkvétá poměrně hojný jaterník podléška. A byla to pravda. Kandík jsme objevili. Ne na místech, kde měl podle průvodců být, ale jen o kousek dál. Konkrétní místo nemůžeme samozřejmě prozradit, a tak to berte jako naše tajemství a věřte, že právě hledání je někdy tím největším zážitkem. Přeji vám mnoho objevů, ať na vás čekají kdekoli. TuGu

Kde

Okres Praha- západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště v Pikovicích půjdeme po červené turistické značce proti proudu řeky až na Klimentovu vyhlídku. Zde odbočíme doprava a pokračujeme do prudkého kopce Naučnou stezkou Medník až na samotný Medník. Zde se napojíme na zelenou, po které dojdeme přes obec Třebsín do údolí Sázavy a na červenou. Po ní se vrátíme zpět do Pikovic. Trasu můžeme obměňovat podle úspěšnosti hledání kandíku.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.