fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Skalami okolo Zbirohu

Okolo zámku Zbiroh lesa lán a v lesích hned několik skrytých skalních hřbetů. Na hřbetech pěkné vyhlídky a divoká příroda okolo nich. Zámek Zbiroh sám je obklopen přírodním parkem anglického typu. Přírodní prostředí a místa jsou jako stvořené pro výlety i lehké horolezení.  A výhledy rozhodně stojí za to. Pěkné putování krajem Alfonse Muchy, který měl na zámku svůj ateliér, přeje TuGu.

Kde

Okres Rokycany, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po prohlídce areálu a zámku Zbiroh se vydáme od vstupní brány po červené turistické značce směrem na Chotětín. Zde odbočíme vpravo a po neznačené lesní cestě podél říčky Koželužky přijdeme až na zelenou turistickou značku, po které dorazíme na vyhlídku Světovina a dále do obce Zbiroh. Zde zelená naváže na červenou, která nás dovede zpět k bráně zámku Zbiroh.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.