fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Roztok na Kozí hřbety a dáleTichým údolím

Je to jeden z výletů, který se dotýká okraje Prahy. Vyrážíme z Roztok u Prahy přes Suchdol a Kozí hřbety. Pěkná trasa umožňuje spatřit údolí řeky Vltavy a dokonce i okraj Prahy s Pražským hradem, dále zajímavý buližníkový hřbet Kozích skal a v poslední části výletu procházka údolím Únětického potoka zvaného též Tiché údolí. Králík pečený na černém pivu je recept, který přikládám k tomuto výletu najdete zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko¨

Kudy, kam, co

Z parkoviště Tiché údolí, Roztoky u Prahy po žluté značce až k rozcestníku Vyhlídka na údolí Vltavy. Zde odbočíme vpravo a ulicemi Suchdola, Na Pasece a Na Vrchmezí dojdeme až na cyklostezku A18. Po ní se vydáme na žlutou a dále na zelenou značku až k rozcestníku Kozí hřbety. Tady šplháme po skalním masivu držíc se zelené značky vedoucí z kopce do údolí Únětického potoka. V údolí se napojíme na modrou turistickou značku a po ní se vrátíme zpět do Suchdola na parkoviště.

Jak daleko

km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.