fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Z Pomezních Bud na Sněžku

 

Vzhledem k tomu, že vrchol Sněžky leží v Polsku, je Luční hora 1555 m nejvyšším vrcholem ležícím uvnitř hranic Česka (viz mapy.cz). Ani tato informace nás neodradila a my vyrazili pokořit vrchol Sněžky, který je dozajista dominantou Krkonoš a je zdáli viditelný z mnoha míst o kterých jsem neměl ani tuchy. Zprvu se zdálo, že počasí příliš nepřeje, ale jen co jsme překonali stoupák mezi Jelenkou a Svorovou horou, sluníčko zalilo celou horskou masu, aby se schovalo za mraky až při cestě nazpět. Tak jsme si náležitě užili jeden z posledních výletů tohoto roku. V občerstvovně u lanovky jsme si pochutnali na dobré zelné polévce. Recept na takovou dobrotu přikládám zde. Mnoho podobně krásných dnů a cest v roce 2022 vám pak přeje TuGu.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Horní Malé Úpy, kde je možné i zaparkovat, po červené turistické značce až na vrchol Sněžky. Zpět jsme se vraceli po téže značce.

Jak daleko

7 km z A do B (zpět jsme se vraceli stejnou cestou)

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista, nesmeky

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.