fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Z Oloví na rozhlednu Cibulku a zpět

Uprostřed lesů nachází se původně královské hornické městečko Oloví. Vedou sem klikaté silnice a začíná zde také několik turistických stezek. My se po jedné z nich vypravili do kopců na rozhlednu s příznačným názvem – Cibulka. Cesta nás dále zavedla do divoké přírody Krušných hor, které oplývají jistou mírou opuštěnosti, samoty a tajuplnosti. To vše podtrženou podzimní přírodní nostalgií. Pěkný pohled z rozhledny si můžete vychutnat i z přiloženého videa (od Lucinky). A pro lepší představu tvaru Cibulky uvádím i recept na Plněnou cibuli kořeněným mletým masem zde. Pěkné toulání podzimní přírodou přeje TuGu.

Kde

Okres Sokolov, Karlovarský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z ulice Smetanova v Oloví, kde je možné regulérně zaparkovat, jdeme po žluté turistické značce na rozhlednu a dále k rozcestníku Kamenný oltář. Tady budeme pokračovat po souběžné zelené značce až k rozcestníku U Studence. Zde odbočíme vpravo a po modré značce se vrátíme zpět do Oloví.

Jak daleko

5,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.