fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Z Kratochvíle přes Netolické rybníky

Pro nás to nebylo ani tak velké zklamání, jen jsme tak trochu doufali, že pěkné počasí dokáže otevřít dveře uzavřeného zámku Kratochvíle i v listopadu. My ani tak nepřijeli do tohoto kouta naší zemičky na prohlídku výjimečného zámku s vodním příkopem jako spíše za podzimní krásou jihočeských rybníků. Té jsme si užili plně a to vše za již zmíněného krásného počasí, které se sice v podvečer trochu pokazilo, ale vše nám určitě vynahradila prohlídka historické části Netolic. Okruh městem jsme stihli těsně před západem slunce a to po zelené turistické značce. Pokud jste dostali chuť na nějakou tu rybičku, přikládám recept ne sice na kapříka, ale na filety ze pstruha a pyré z mladého hrášku zde .  Tak ať se vám daří a dobrou chuť přeje TuGu.

 

Kde

Okres Prachatice, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště zámek Kratochvíle jdeme po žluté značce až k rozcestníku U Pekla, zde se napojíme na modrou a po ní dojdeme až k silnici 122. Tou s opatrností na hustý provoz pokračujeme až k zastávce busu Netolice, Rudné doly, kde odbočíme vlevo a neznačenou silnicí dojdeme na červenou. Po ní se vrátíme do Netolic na Mírové náměstí. Tady využijeme zelenou značku, která tvoří okruh nejzajímavějšími místy města. Po návratu na náměstí se vydáme po modré zpět na parkoviště u zámku Kratochvíle.

Jak daleko

12,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.