fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Jarova na Zvolskou homoli

Jdeme údolím Ohrobeckého potoka, který tu teče opravdu zprudka a my stoupáme stráněmi nahoru na Zvolskou homoli. Homole nabízí mnoho jedinečných výhledů do údolí řeky Vltavy na Vrané nad Vltavou, vysílač Cukrák, Strnady i směrem na Prahu Zbraslav. V jarních měsících a za příznivého počasí jsou stráně porostlé ohroženými rostlinami jako např. prorostlík prutnatý z čeledi mrkvovité, koniklec luční český, lomikámen vždyživý, hvozdík sivý, netřesk výběžkatý, kavyl Ivanův, sasanka hajní, jaterník podléška aj. Lokalita je zajímavá ve všech ročních obdobích. Recept je veskrze dietní a zdravý a to na domácí hummus zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od železniční zastávky Dolní Břežany – Jarov po červené turistické značce směrem rozcestník Ohrobská. Zde odbočíme vpravo a dále budeme pokračovat po NS Zvolská homole. Po ní dojdeme až k Vyhlídce Zvolská homole.  Zde se pokusíme sestoupit po již neznačené pěšině z kopce dolů do údolí. Pěšina vede po hřebeni, a i na ní jsou zajímavé vyhlídky. Dole pak musíme překonat Ohrobecký potok. Pak se opět napojíme na červenou značku a ta nás dovede zpět do železniční zastávky.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.