fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Vzhůru na Žalý

Cestou autem do nitra Krkonoš jsme se zastavili na malý odpolední výlet na Benecku. Z Benecka jsme si to pak už pěšky namířili na nedaleký vrch Žalý. Zde se nachází rozhledna, restaurace a je tu i pěkné vyhlídkové místo a to jak do nitra České země, tak do Krkonoš. Celý výlet není nijak obzvláště náročný, snad jen jeho první část stoupá do kopce, ale vede převážně po asfaltce lesnatou krajinou.  I po návratu zpět do Benecka vás čekají pěkné rozhledy a to ze Zlaté vyhlídky, která dostála svému jménu. Recept jen těsně minul krkonošské kyselo a jedná se o pravou krkonošskou kulajdu zde.

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Benecko – rozcestí po červené turistické značce směrem na vrch Přední Žalý. Těsně pod vlastním vrchem pak odbočíme vpravo a po žluté značce dojdeme k rozhledně a na vyhlídku. Pak se vrátíme zpět na červenou a pokračujeme až k rozcestníku Pod Malým Žalým. Tady odbočíme vlevo a po žluté značce se vrátíme zpět na parkoviště do místa startu.

Jak daleko

6,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.