fbpx

Vycházka po Petříně v Praze

Byl pozdní večer…, nebo spíše den na Petříně, letos velmi brzo rozkvetlém. Teplé dubnové počasí nalákalo do petřínských parků spousty nadšenců. Krásné výhledy na Prahu, rozkvetlé stromy, přeplněné restaurace a nepříliš udržované stezky s Květnicí, to byl náš jarní výlet na Petřín. O poznání lepší je sousední zahrada Kinských. Moderní cesty i upravené okolí. Minimum návštěvníků, prostě zahrada jak má být. Všem Vám přeji, ať si vyberete vždy to správné místo na slunci i v zahradě. A neseďte doma, přátelé.

Kde

Malá Strana, Praha, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha

Kudy, kam, co

Ze zastávky tramvaje Újezd okolo pomníku Obětem komunismu vzhůru a to buď s frontou a lanovkou, nebo poklidem, ale pěšky cestou, necestou, lesem i sadem až k Petřínské rozhledně. Tam můžete navštívit některou z atrakcí (rozhlednu, bludiště, dětské hřiště). Pak podél Štefánikovy hvězdárny, Růžovým sadem a Květnicí směrem na stezky zahrady Kinských. Odtud kopcem dolů okolo umělého vodopádu a pak procházkovým tempem na zastávku tramvaje Švandovo divadlo.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi. turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.