fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Roztoky u Prahy a Alšova vyhlídka

Zámek v Roztokách u Prahy má v těsné blízkosti dostatečně velká záchytná parkoviště. Objekt je celkově zrekonstruován, jen vás při vstupu nesmí překvapit poněkud technokratické okolí. V areálu zámku je Středočeské muzeum, které pořádá dlouhodobé i krátkodobé expozice. Součástí muzea je i kousek cesty vzdálený objekt Braunerova mlýna s ateliérem Zdenky Braunerové. Po prohlídce můžete vyrazit Tichým údolím podél Únětického potoka na skalní útvar Alšova vyhlídka. Údolí je hojně navštěvováno turisty a cyklisty. Z vyhlídky doporučuji vracet se polní cestou podél úpatí kopce, která jde nad Tichým údolím, a těsně před Roztokami odbočit dolů svahem a pak dobovou městskou zástavbou směrem na parkoviště u zámku.

Kde

Roztoky, okres Praha-západ, kraj Středočeský

Kudy, kam, co

Od zámku po modré značce, pak po naučné stezce Roztocký háj – Tiché údolí až k odbočce na Alšovu vyhlídku, odtud zpět k zámku v Roztokách u Prahy, polními cestami po návrší Na Vršcích a Malý háj. (Trasa je částečně neznačený turistický okruh.)

Jak daleko

7 km okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.