fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Údolím Voznického potoka na Královu stolici

Mnohokrát mě cestou po D4 směrem na Strakonice upoutal pohled do údolí pod obcí Voznice. Až dnes jsme se vydali touto oblastí podél Voznického potoka směrem k Mokrovratům. Je to malá divočina podél potoka s čistou vodou, skaliskem, tůňkami, podmáčenou loukou a se smrkovými velikány s neobvyklými kořeny. Z údolí potoka cesta vedla mírným stoupáním bývalou oboru do cíle altán Králova stolice. Mírně zvlněná krajina pak přímo vybízí k pěší turistice. I vítr, který tento víkend řádil, jsme v údolí a lesích prakticky nevnímali. Pronásledoval nás jen na otevřených loukách v okolí lesů a bývalé obory. Ve Voznici jsme se v restauraci dobře naobědvali a objednali si tam místní vyhlášené hamburgery. Na podobnou dobrůtku přikládám i dnešní recept zde.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko¨

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Voznice po žluté turistické značce až prakticky na okraj lesa. Zde narazíme na lesní neznačenou cestu vlevo, která nás vede podél přítoku a dále podél Voznického potoka až těsně k prvním chatám v Mokrovratech. Zde odbočíme vpravo a mírným kopcem dojdeme podél Dolního rybníka až ke Králově stolici. Zde se napojíme na žlutou, po které dojdeme zpět do Voznice.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.