fbpx
Moravskoslezský krajVšechny kraje

Tipy TuGu z Moravskoslezského kraje

Bod 1. Železobetonová rozhledna Šibenice v podobě vojenského bunkru je jakousi součástí linie prvorepublikového opevnění kousek od Opavy u obce Stěbořice – Jamnice.

Bod 2. V bývalém vodojemu je kino a výstavní prostor s kavárnou Kupe. Zajímavý počin, kulturní stánek, příjemné setkání s majitelem i exponáty Kurta Gebauera s názvem Kurt nafurt.

Bod 3. Kousek přírody v Miniarboretu u Holubů v obci Staříč. Nenechte se zmýlit názvem miniarboretum, je to opravdu maxiarboretum a každý milovník divoké i té šlechtěné přírody si zde přijde na své. Sám pan majitel nás po svém arboretu provedl a nadšeně do všeho zasvětil.

Bod 4. Rodný dům Sigmunda Freuda a opět setkání se zajímavými lidmi i počiny.

Bod 5. Revitalizované zahrady piaristického kláštera se veřejnosti otevřely v roce 2015. Je tu klid a místo k setkávání pro místní i přespolní.

Bod 6. Farní kostel Narození Panny Marie Příbor. Kostel nás oslovil ústy místním průvodkyně, která si na nás udělala čas a dala i pár tipů na výlety po okolí. Děkujeme

Bod 7. Valašské muzeum v přírodě je nejstarším a největším skanzenem ve střední Evropě. Skládá se ze tří samostatných areálů – Valašské dědiny, Dřevěného městečka a Mlýnské doliny. Nás tu zastihl déšť i bouřka, a tak na další prohlídku snad někdy příště. Pro milovníky historie a skanzenů určitě jednička v ČR.

Kde

Moravskoslezský kraj, Česko

 

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.