fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Malý Stožec, Jedlová a Tolštejn

Teplé a krásné počasí to je to hlavní při většině výletů a pokud jde při tom ještě o zajímavá místa, může počasí ještě všechno podtrhnout. Lužické hory patří k našim oblíbeným místům a nějaké výlety jsme už učinili během jara tohoto roku a podobný výlet jsme už absolvovali před několika lety. Tentokrát nás, jak už jsem zmínil, čekalo pěkné počasí a příroda pozdního léta. Znělcové vrchy a neopakovatelné výhledy s nepříliš náročnými výstupy jsou určitě důležitými atributy této krajiny. V dalších příspěvcích pak budeme zdolávat další jedinečné vrchy s výhledy do Lužických hor, Českého Švýcarska, Německa a Polska. A jako dobrůtku končícího léta a začínajícího podzimu přikládám recept na čokoládový koláč s hruškami, najdete zde.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z náměstí Jiřího v Jiřetíně pod Jedlovou po zelené turistické značce až k rozcestníku Jedlová – sjezdovka. Zde odbočíme vpravo a po červené značce jdeme cca 300 metrů a zde odbočíme vlevo a neznačenou lesní cestou dojdeme až na žlutou značku a po ní k odbočce na vrch Malý Stožec. Ze Stožce se vrátíme a neznačenými lesními cestami dle mapy dojdeme na červenou značku směrem na vrch Jedlová. Z Jedlové se pak spustíme opět po červené značce a pokračujeme až na zříceninu hradu Tolštejn. Z Tolštejna potom pokračujeme dále po červené až na žlutou. Tou se dáme směrem na obec Jiřetín pod Jedlovou do místa startu.

Jak daleko

13,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.