fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Tip TuGu – Liberecký tropický advent

Mám to město rád a když sem zavítám a mám trochu času, navštívím zdejší nejstarší botanickou zahradu Čech. Tropický skleník, nově postavený v letech 1995–1999, hlavní atrakce zahrady, považuji hlavně v zimním období za jeden z nejkrásnějších a snad i nejlépe řešených v Česku. Skleník má několik prvenství a je to na celkové koncepci sofistikované krystalové drúzy blízké přírodě vidět. V nich najdeme akvária se sladkovodními i mořskými rybkami a živočichy. Dále pak expozici australské květeny, masožravých rostlin, tropů Nového světa, kaktusů, pravěku, orientální, zvláštních kaktusů a mnoho a mnoho dalšího. Tak když do Liberce vyrazíte a máte tuto tématiku rádi, určitě nebudete litovat a zahradu se skleníkem navštívíte. My ještě stihli nedaleké adventní trhy na náměstí Dr. E. Beneše, kde stojí i historická radnice. V Liberci a v jeho nejbližším okolí je ještě mnoho co objevovat. Pro zvídavé přidávám odkaz na jeden z našich oblíbených výletů právě do okolí Liberce zde.

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.