fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Teplickým skalním městem

Není to dlouhá trasa, ale určitě je dobré si nechat na její prohlídku i celý půlden možná den celý. V zimním období je pokladna uzavřená a tak byla cesta volná. Potkáváme minimum turistů. Cesta zasněžená, ledovatá a plná zmrazků. Terén bez nesmeků nebezpečný. Pro mě i s nesmeky osudný a po pádu na ledových schodech jsem skončil se zlomeným prstem. Trasa nádherná s mnoha zákoutími i výhledy. Údolí a průrvy modelované Skaleckým potokem jsou jedinečným přírodním úkazem. Je to naučná stezka Teplickým skalním městem, která vám vše výše uvedené nabídne. Za mě jedna z nejkrásnějších cest pískovcovými skalami. A pokud vám při cestě vyhládlo, je tu pro vás recept na hovězí guláš z trouby zde.

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Trasa vede z parkoviště Teplické skály 1 – vstup do skal po NS Teplickým skalním městem. Ta kopíruje modrou turistickou značku.

Jak daleko

3,7 km vycházkový okruh (časově náročnější trasa)

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista, v zimním období kvalitní nesmeky a vždy vhodnou obuv

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.