fbpx

Malá předvánoční výprava do Muzea betlémů

V letošním roce jsme na předvánoční výlet vyrazili s přáteli do míst, kde historie prorůstá až do dnešních dnů. A zde pod středověkým hradem Karlštejnem je muzeum a stálá expozice betlémů s největším loutkovým betlémem v ČR. Vánoční atmosféra byla cítit na každém kroku a doprovodný program to jen podtrhoval. A tak bych rád všem milovníkům tradic a vánoční atmosféry toto místo doporučil. S přáním těch nejbáječnějších Vánoc váš TuGu.

Kde

Karlštejn, okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Karlštejn po žluté turistické značce okolo Muzea betlémů Karlštejn až na odbočku pod hradem. Zde žlutá navazuje na červenou. Ta nás zavede až na hrad. Pozor, o svátcích tu bývá zavřeno. To ale vůbec nevadí a my pokračujeme dále až k Dubu Sedmi bratří. Zde de facto naše putování končí. Zpět se vracíme asfaltovou cestou přes obec Karlštejn (Budňany) zpět na parkoviště.

Jak daleko

4,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Malá předvánoční výprava do Muzea betlémů

  • 9 ledna, 2019 (2:11 pm)
    Trvalý odkaz

    no hezké to máte, jen tak dál, ať vás to furt baví a ctěné „publikon“ taky. Ahoj

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.