fbpx
Moravskoslezský krajVšechny kraje

Štramberk a jeskyně Šipka

Turisticky hojně navštěvované město Moravskoslezského kraje, tak to je Štramberk.  Město je známé hlavně gotickou věží Trúba, která je součástí zdejšího hradu a nedalekou jeskyní Šipka. Obě místa jsou poměrně blízko sebe a tak jejich prohlídku zvládnete i během jednoho dne. Za návštěvu jistě také stojí muzeum Zdeňka Buriana na náměstí pod hradem. Ten je se zdejším místem pevně spjat a byl jím inspirován i ve své výtvarné tvorbě. Místní opravdovou specialitou gurmánského charakteru jsou tzv. Štramberské uši. Jsou připomínkou odvahy a důvtipu místních obyvatel při nájezdu Tatarů. My přikládáme trochu prozaický recept na letní polévku z pečených paprik a rajčat zde. I ta ale může přijít v těchto teplých měsících vhod.

Kde

Okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Celé město neposkytuje příliš mnoho ideálních míst k parkování a tak jsme zastavili na tom snad neproblematičtějším – na parkovišti Oční, kde ovšem bývá zřejmě vždy volno. Odtud neznačenou stezkou do kopce a dále dle přiložené mapy.

Jak daleko

4,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.