fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Slatiňany zámek, park a okolí

Opět se vám hlásí TuGu, tentokrát z kraje Železných hor a z překrásného parku, respektive zahrady zámku ve Slatiňanech. Celý zámek i přilehlá 9 hektarová zahrada prošla nákladnou rekonstrukcí a v současné době je už v plné kondici připravená na vaši turisticko – historickou návštěvu. I okolní lesy a anglický park skýtají pro vás ideální prostředí na malý nedělní výlet. A to ještě do budoucna přijde na pořad dne revitalizace údolí Kochánovické rybníky a tůně potoka Podhůra. Zde vzniká jedinečná přírodní lokalita tůní a mokřadů s povalovými chodníky, ale o tom až někdy příště. Tak jestli nemáte o víkendu námět na výlet, určitě neuděláte chybu, když vyrazíte právě sem. A jako bonus na nedělní oběd přikládám recept na krémovo – kedlubnovou polévku zde.

Kde

Okres Chrudim, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště pod zámkem ve Slatiňanech po žluté značce na zámek a dále přilehlou zahradou po prohlídce možno projít a opět se napojit na žlutou turistickou značku. Po ní dojdeme až k rozcestníku Monaco. Zde odbočíme vpravo a neznačenou cestou okolo stejnojmenné restaurace se napojíme na značku zelenou. Po zelené dojdeme až k rozcestníku Perný rybník. Tady se napojíme opět na žlutou a po ní dojdeme až k rozhledně Bára II. Zpět do Slatiňan se vrátíme po modré a pak zelené značce.

Jak daleko

10,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Slatiňany zámek, park a okolí

  • Honza

    Zdravím a děkuji autorovi těchto reportáží za objevování mnohdy méně známých, avšak krásných koutů naší země. Konkrétně tento jsem já osobně zatím zanedbával, přičemž spolu s nedalekými Železnými horami není není turisticky příliš frekventovaný. Mám ho už delší dobu v hledáčku.
    Přeji autorovi invenci na další zajímavé tipy.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.