fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Rozhledna Tanečnice

Náš poslední výlet v Lužických horách směřoval na rozhlednu Tanečnice kousek od Mikulášovic. My vyráželi z Tomášova oklikou, abychom alespoň trochu prozkoumali okolí rozhledny. Vracíme se zpět na okraj Mikulášovic a po modré stoupáme teprve potom na rozhlednu. Vůbec jsme nelitovali. Cesta lesy a loukami a pak výhled z rozhledny považuji za jedinečný na území Lužických hor.  Pod rozhlednou je restaurace Koliba a občerstvení po výstupu přijde všem určitě vhod. Zpět z rozhledny do Tomášova vede nově vybudovaná asfaltová cesta, která je vhodná pro kola i kočárky. Tímto výstupem jsme se na čas rozloučili s částí Lužických hor, kam se určitě zase někdy rádi podíváme. A protože se už začalo ochlazovat a my byli docela prochladlí, tak přikládám recept na zdravou a moc dobrou Hrstkovou polévku zde.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Tomášov jdeme necelých 100 metrů do kopce po modré, abychom odbočili vpravo a lesními a lučními cestami (dle přiložené mapy) narazili na modrou značku. Tu jsme na začátku opustili a nyní po ní dojdeme na rozhlednu a dále zpět až k rozcestník Tomášov.

Jak daleko

6,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.