fbpx

Pražskými i mimopražskými přívozy II

Při našem dnešním putování využíváme možnost vlakového spojení a vyrážíme z nádraží Praha-Holešovice, abychom se sem opět po pochodu za velmi teplého počasí vrátili vlakem z Roztok u Prahy. Trasa je vedena údolím řeky Vltavy, která zde opouští naše hlavní město. Velmi pěkná část, která jistě stojí za zhlédnutí, je Královská obora, zvaná též Stromovka. Vzrostlý park zde nabízí místa pro relaxaci i pro trávení aktivního odpočinku. To vše mezi vodními plochami rybníků a rybníčků s poetickými názvy (viz fotogalerie). Myslím, že i za teplých dnů nic nebrání našinci vyrazit ven do přírody, třeba právě podél toku řek a vodních nádrží. S přáním šťastných cest i návratů TuGu.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha a okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží Praha-Holešovice ulicí Partyzánskou a U Výstaviště dojdeme ke Královské oboře Stromovka, kterou projdeme až k přívozu Císařský ostrov. Zde se necháme bezplatně převézt na druhý břeh. Tady odbočíme vlevo po ulici Povltavské a zanedlouho se napojíme na červenou turistickou značku. Ta nás dovede až k dalšímu přívozu Klecánky–Roztoky. Po překonání toku řeky se napojíme na žlutou, po které dojdeme na nádraží Roztoky u Prahy. Odtud již vlakem zpět na místo startu dnešního výletu – nádraží v Holešovicích.

Jak daleko

16 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.