fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Rezervací Bukačka na rozhlednu Vrchmezí

Zima skončila i v Orlických horách a my využíváme velikonočního volna, abychom dále a lépe poznávali tyto kouty. Tentokrát nás naše kroky a turistické značení zavedly do oblastí na samých vrcholech hor do rezervace Bukačka a na rozhlednu Vrchmezí, ležící na hranici s Polskem. Rezervace Bukačka je jedinečnou přírodní rezervací ukazující původní zalesnění Orlických hor a na podmáčených i sušších loukách rostou rostliny, pro které se tato oblast nazývá ‚, Botanická zahrada Orlických hor“. Do výchozího bodu na parkoviště Šerlišský Mlýn se vracíme zalesněnými oblastmi a podél říčky Bělá, která teče Šerlišským údolím. Na závěr přikládám recept na Kuřecí rolku s pepřovou omáčkou zde.

Kde

Okres Rychnov nad Kněžnou, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Šerlišský Mlýn po zelené turistické značce až k rozcestníku Bukačka přír. rez. Zde odbočíme vlevo a budeme pokračovat po červené na Vrchmezí a k nedaleké rozhledně. Pak se vrátíme zpět po této červené k rozcestníku Polomský kopec (místo s dalekým rozhledem), kde budeme odbočovat vpravo a dále pokračovat po žluté značce. Po ní dojdeme k rozcestí Pod Polomem. Tady odbočíme vlevo a po modré značce se vrátíme zpět do výchozího bodu na parkoviště Šerlišský Mlýn.

Jak daleko

10,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.