fbpx
Všechny krajeZe světa

Rašeliniště pod Zieleńcem

Zima nikde a my trávíme dovolenou v Orlických horách. Otázka kam vyrazit a kde potrápit tělo a hlavně nohy se naskytla vzápětí. A když na chvíli déšť v odpoledních hodinách ustal, jedeme autem z Deštné přes Šérlich na polskou stranu na malý vycházkový okruh okolo rašeliniště pod Zieleńcem. Turistická značka zde částečně kopíruje naučnou stezku, která našince informuje o historii i současnosti rašeliniště a vede po povalovém chodníku přímo po povrchu rašeliniště. Opravdu pěkný zážitek, který přebil i nehostinné a deštivé počasí v době naší přítomnosti na horách orlických. Na zlepšení nálady při podobných zimních zážitcích přikládám recept na lepenici s pohankovými kroupami zde.

Kde

Szczytna, Okres Kladsko, Polsko

 

Kudy, kam, co

Z malého parkoviště u autobusové zastávky Duszniki Zdrój (Zieleniec) po zelené turistické značce ve směru k rozcestníku Widlasta Droga. Ještě než dosáhneme rozcestníku, odbočíme vpravo a po cyklostezce dojdeme až na červenou značku. Po ní opět vpravo pokračujeme až na parkoviště u silnice s názvem Droga Dusznicka. Po ní sestoupíme zpět na místo odkud jsme vycházeli.

Jak daleko

7,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.