fbpx

Přes Kodu do Tetína

Srbsko, jak příznačný název pro pravou Mekku Českého krasu. Vápencová krajina, lomy, údolí Berounky, údolí krasových potoků i potůčků a jeskyní, to je jedinečné na této oblasti. A je toho zde ještě mnohem více, ale nelze, což je vážně škoda, chodit mimo značené cesty a tak nám i vám některá krásná místa zůstanou zatím utajená. Například úchvatná Císařská rokle s jezírky, která ohraničující pěnovce. Je škoda, že důvěra v českého turistu tak pokulhává a nejsou mu tato místa legálně přístupná. Nikdo, kdo se vypraví do přírody, přece nechce ničit, co příroda vytvořila a co může tato rozmanitá malá zemička nabídnout. Přeji vám pěkné poznávání i objevování i tohoto zakázaného ovoce a to i v podobě dnešního gurmánského receptu (zde).

 

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Srbska z parkoviště u Srbské lávky po žluté značce směrem Kóda. Zde se kousek vrátíme po modré na obhlídku Kodské jeskyně. Pak budeme pokračovat zpět a dále po modré do Tetína. Cestou můžeme zavítat do nevýrazné jeskyně Martina. Tetín je plný historie, my navštívili kostel sv. Ludmily i tetínské vyhlídky a záhy sestoupili neznačenou stezkou i k Tetínskému vodopádu. Od vodopádu vystoupáme na cyklostezku 8245, po které dojdeme zpět do Srbska.

Jak daleko

10,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.