fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Přes Klokoty Pintovkou okolo Lužnice

 

Do Tábora nás zavedla služební cesta a my využíváme zbytku dne, abychom se vypravili do nejbližšího okolí města. Cesta nás vedla přes poutní místo Klokoty do romantického údolí řeky Lužnice. Údolí Lužnice je skalnaté, zalesněné a opředené mnoha příběhy a pověstmi. S nimi se mohou malí i velcí seznámit na informačních tabulích. I pro děti je tu nemnoho zajímavého. Co mě doslova uchvátilo se objevilo v samém závěru dnešního putování. Mezi řekou Lužnicí, která je v údolí a vlastním městem je vysoký svah. Svah by nejraději rozdělil domky v údolí a centrum vlastního města. To se ale nestalo a lidé z údolí i z města vytvořili řadu chodníků, uliček, teras a terásek pro pohodlné propojení těchto oddělených míst. Nic podobného jsem snad krom zahrad pražského hradu nikde jinde v tak hojné míře neviděl. Na posilněnou pro podobné výstupy přikládám recept na hovězí polévku s mletým masem zde. Vždyť něco podobného nám naservírovali i v místním pohostinství a přišlo nám to opravu k chuti, jelikož počasí bylo opět velmi rozmarné.

Kde

Okres Tábor, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Pivovar (placené) pokračujeme po zelené turistické značce až k rozcestníku Pod garážemi, kde odbočíme dolů svahem až k Lužnici a mírně zpět do geologické expozice. Tady si můžeme prohlédnout zdejší i vzdálenější geologii naší země. My ale sestoupili po stezce, kterou vytvořili bikeři podél neznačeného kamenitého koryta potoka. Dále pokračujeme po proudu Lužnice až k lávce Harrachovka, kterou přejdeme přes řeku. Zde se napojíme na červenou, po které se vrátíme zpět do Tábora. Podél řeky jdeme i když červená odbočuje a pokračujeme dle místního zeleného značení, a to až k Čelkovickému mostu. Ten překonáme po zelené značce a dostaneme se zpět na parkoviště Pivovar.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.