fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Přes Kamenné hřiby na Kamennou bránu a na Slavenskou vyhlídku

Celodenní výlet, ale trasa kratší – i tak by se dal nazvat a pojmout další z výletů Broumovskými stěnami. Rád bych na tomto místě zdůraznil, že se pohybujeme mimo jiné po jedné z nejstarších turistických stezek, které vznikly ještě před turistickým značením KČT i vznikem samostatného Československa. Stezka vede mezi Hvězdou a Hejšovinou a značení bylo vyryto přímo do pískovcových bloků. Nezbývá tedy, než vyrazit a tyto poklady minulosti objevit. Pokud budete mít ještě než vyrazíte hlad, doporučuji si připravit nějakou dobrotu z našich jídel. Pro tentokrát jsme pro vás vybrali kuřecí masové koule v rajské omáčce. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště Slavný kousek po žluté a dále po červené turistické značce na vyhlídku Čertova tchýně. Po výhledu se vrátíme zpět k rozcestníku Zaječí rokle odb. a zde po zelené značce sestoupíme do údolí, k rozcestníku Zaječí rokle – rozc., abychom navázali na žlutou značku, kterou se dáme směrem na rozcestník Zelený hájek odb. k zelené. Kousek jdeme neznačenou lesní cestou až na zelenou. Ta nás dovede, až na rozcestí Pelovka, kde se vydáme po červené a kousek po žluté zpět na parkoviště Slavný. Po cestě nepředlétněte dvě malé odbočky. První na žluté a to Kamenná brána vyhlídka a druhá na červené značce, odbočka na Slavenskou vyhlídku. Obě určitě stojí za zhlédnutí.

Jak daleko

8,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.